Direct naar de inhoud

Local SEO Almere Gevonden worden in Almere

06‑38048347 WhatsApp (opent in een nieuw venster)

Werkgebied: Almere, Zeewolde en netnummer 036

49 wijken in 5 stadsdelen, 9 werklocaties en 1 kern buiten de gemeente Almere, elk met een eigen pagina, eigen cijfers en een eigen aanpak — want een praktijk in Stedenwijk heeft een andere zoekvraag dan een groothandel op De Vaart of een installateur in Zeewolde.

  • 59pagina’s met eigen inhoud
  • 232.619inwoners in de gemeente Almere (2026)
  • 33.365bedrijfsvestigingen in die gemeente (2026)

Vraag een gratis local SEO-scan aanStel uw vraag via WhatsApp (opent in een nieuw venster)Plan een afspraak

Liever bellen? 06‑38048347

  • 30 minuten · kosteloos
  • Binnen 1 werkdag reactie
  • Geen verkooppraatje · vrijblijvend

Netnummer 036: twee woonplaatsen, een scherp afgebakend werkgebied

Netnummer 036 dekt precies twee woonplaatsen: Almere en Zeewolde. Lelystad heeft 0320, Dronten 0321, Urk en Emmeloord 0527 (netnummerbronnen als gebelddoor.nl en netnummersnederland.nl, geraadpleegd 26 september 2026). Dat maakt dit een klein en scherp afgebakend werkgebied, en dat is een voordeel: er valt niets te raden over welke buurgemeente nog meetelt, en ik kan elke wijk en elke werklocatie afzonderlijk kennen in plaats van een regio gemiddeld te behandelen. De gemeente Almere telt 232.619 inwoners en 33.365 bedrijfsvestigingen, Zeewolde 24.612 inwoners en 3.810 bedrijfsvestigingen (beide 2026, allecijfers.nl op basis van CBS, geraadpleegd 30 september 2026).

Almere is officiëel één woonplaats, met daarbinnen zes stadsdelen die geen eigen woonplaats zijn (CBS/PostNL-indeling, geraadpleegd 26 september 2026). Zeewolde is een eigen gemeente, met een eigen gemeentehuis, een eigen ondernemersvereniging en een eigen bedrijventerrein, Trekkersveld. Ik behandel het dan ook niet als een Almeerse wijk maar als een aparte tak van het werkgebied, met een eigen tabel hieronder.

Het hele werkgebied ligt in COROP-gebied Flevoland (code 40), en dat gebied valt samen met de hele provincie. Een regionaal cijfer voor Flevoland bevat dus ook Lelystad, Dronten, de Noordoostpolder en Urk, die buiten netnummer 036 vallen. Ik plak zo’n cijfer daarom niet ongemerkt op een wijkpagina (COROP-indeling, NVM-overzicht van COROP-gebieden en gemeenten).

Van drooglegging tot vijf bewoonde stadsdelen

Zuidelijk Flevoland viel droog tussen 1959 en 1968. In 1975 gingen de eerste palen de grond in voor Almere Haven, in 1976 kregen de eerste bewoners hun woning, en in 1984 zijn de gemeenten Almere en Zeewolde ingesteld (Hart van Nederland, geografie.nl en almere.nl, geraadpleegd 26 september 2026). Vrijwel het hele vastgoed in dit werkgebied is daardoor jonger dan vijftig jaar, en het staat er niet in één keer: het is wijk voor wijk gebouwd.

Almere heeft zes stadsdelen: Almere Haven, Almere Stad, Almere Buiten, Almere Poort, Almere Hout en Almere Pampus. Almere Pampus is nog geen bewoond gebied maar een ontwikkellocatie, met sinds 2024 een masterplan waarin 25.000 tot 35.000 woningen en minimaal 16.000 arbeidsplaatsen zijn gepland (almere.nl/wonen/stadsdelen/almere-pampus, geraadpleegd 26 september 2026). Daarom staat er geen pagina voor Almere Pampus op deze site: er woont vrijwel niemand (het CBS telt in de restcategorie Overig Almere Pampus 4 inwoners) en er is nog nauwelijks bedrijvigheid om een pagina over te schrijven. De wijken hieronder staan per bewoond stadsdeel, in de volgorde Almere Haven, Almere Stad, Almere Buiten, Almere Poort en Almere Hout, grofweg de volgorde waarin er gebouwd is. Alleen voor Almere Haven (1976) is het beginjaar met meerdere bronnen bevestigd; voor de andere stadsdelen lopen de bronnen uiteen, en daarom kijkt u per wijk naar de bouwpiek in de laatste kolom en niet naar een jaartal van het stadsdeel.

Waarom het bouwjaar hier het dragende gegeven is

Almere is in vijftig jaar wijk voor wijk neergezet, en dat staat per wijk in de cijfers: het CBS publiceert per wijk hoeveel woningen in welke bouwjaarklasse vallen (via allecijfers.nl, geraadpleegd 30 september 2026). De klasse met de meeste woningen noem ik de bouwpiek, en die staat met het aandeel in de laatste kolom van elke wijkentabel. In Stedenwijk valt 91 procent van de woningen, 3.990 stuks, in de klasse 1975 tot 1985. In Oosterwold valt 78 procent, 2.367 woningen, in 2015 tot 2025. Dat zijn twee wijken met veertig jaar verschil, en dat verschil bepaalt wat voor ondernemers er zitten.

Voor local SEO zegt het bouwjaar drie dingen. Het zegt iets over wanneer de eerste ondernemers er kwamen: in een wijk uit 1975 tot 1985 bestaan veel bedrijfsprofielen al jaren en zijn ze vaak verouderd, in een wijk van de laatste tien jaar begint een ondernemer meestal van nul. Het zegt iets over het aantal bedrijven aan huis, want een woonwijk zonder bedrijfsruimte kent vooral ondernemers die met een servicegebied werken en niet met een winkeladres. En het zegt iets over de vraag of een winkelcentrum er van het begin af aan stond of later is aangebouwd: de bouwpiek van Centrum Almere Stad ligt op 38 procent en die van Centrum Almere Buiten op 45 procent, terwijl veel woonwijken in dezelfde stadsdelen boven de 85 procent uitkomen. Ook de vraag hoe lang een Bedrijfsprofiel in een wijk al kan meegaan, hangt hieraan.

Dit is het sterkste argument voor een aparte pagina per wijk. Een pagina voor heel Almere middelt Stedenwijk en Oosterwold weg tot een gemiddelde dat op geen van beide wijken lijkt. Op de wijkpagina staat de bouwpiek van die wijk, met het aantal woningen en de bron, en daarop is de aanpak afgestemd.

Waarom dertien gebieden geen eigen pagina hebben

Dertien gebieden uit de CBS-indeling van Almere staan niet in de tabellen hieronder en hebben geen eigen landingspagina: vijf kanten (Stichtsekant, Hollandsekant, Twentsekant, Middenkant en Lagekant), de buurten Hortus en Buitenvaart, en de zes restcategorieën Overig Almere Haven, Stad, Buiten, Poort, Hout en Pampus. Samen tellen ze 714 inwoners en 355 vestigingen, opgeteld uit de dertien afzonderlijke cijfers (inwoners 2026, vestigingen 2025, allecijfers.nl op basis van CBS, geraadpleegd 30 september 2026). Geen van de dertien komt boven de 237 inwoners of de 85 vestigingen uit; de Twentsekant heeft geen inwoners en geen vestigingen. Ook de restcategorie Overig Almere Pampus, met 4 inwoners en 5 vestigingen, valt hieronder.

Een pagina zonder publiek is precies wat Google een doorway noemt — een pagina die alleen bestaat om in de zoekresultaten te staan, zonder dat er aan de andere kant iemand is om voor te schrijven. Ik bouw liever 49 wijkpagina’s en negen werklocaties die ergens over gaan dan pagina’s die met een handvol vestigingen niets te vertellen hebben. Wie vanuit zo’n gebied gevonden wil worden, valt in de praktijk onder de dichtstbijzijnde wijk of werklocatie die wel een eigen pagina heeft.

De wijken van Almere, per stadsdeel

Hieronder staan de 49 wijken gegroepeerd per bewoond stadsdeel, binnen elk stadsdeel met de grootste wijk bovenaan. Eén tabel van 49 rijen zegt weinig; per stadsdeel is meteen te zien hoe de bouwpiek van de ene wijk zich verhoudt tot die van de buurwijk. Een leeg veld staat als streepje in de tabel, nooit als nul.

Almere Haven

11 wijken in Almere Haven, samen 24.715 inwoners en 2.850 vestigingen — opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen cijfer van het stadsdeel. Inwoners: peiljaar 2026; vestigingen: verslagjaar 2025; huishoudens, hectare en bouwjaar: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 30 september 2026. De bouwpiek is de bouwjaarklasse waarin de meeste woningen van de wijk vallen, met tussen haakjes het aandeel van het totaal aantal woningen.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareBouwpiek (aandeel woningen)
Local SEO en Google Maps in De Wierden3.7081.815325671975–1985 (81%)
Local SEO advies voor De Marken2.9951.2853401131975–1985 (86%)
Local SEO aanpak voor De Werven2.9121.365295521975–1985 (88%)
Local SEO in De Gouwen2.7351.225330711975–1985 (88%)
Local SEO en Google Maps in De Hoven2.5211.210250461975–1985 (89%)
Local SEO uitgelegd voor De Grienden2.3671.020235661975–1985 (91%)
Local SEO advies voor De Meenten2.2161.070205761975–1985 (90%)
Local SEO in Centrum Almere Haven1.874985340501985–1995 (44%)
Local SEO uitgelegd voor De Velden1.470590245621995–2005 (100%)
Local SEO advies voor De Laren1.167390125272015–2025 (99%)
Local SEO cijfers voor Overgooi7502601606332015–2025 (41%)

Almere Stad

15 wijken in Almere Stad, samen 110.859 inwoners en 13.800 vestigingen — opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen cijfer van het stadsdeel. Inwoners: peiljaar 2026; vestigingen: verslagjaar 2025; huishoudens, hectare en bouwjaar: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 30 september 2026. De bouwpiek is de bouwjaarklasse waarin de meeste woningen van de wijk vallen, met tussen haakjes het aandeel van het totaal aantal woningen.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareBouwpiek (aandeel woningen)
Local SEO voor ondernemers in Muziekwijk Noord11.1854.8701.3302391985–1995 (89%)
Local SEO advies voor Filmwijk10.3174.6451.2252131995–2005 (51%)
Local SEO in Stedenwijk10.3174.5751.1401621975–1985 (91%)
Local SEO en Google Maps in Tussen de Vaarten Zuid9.9643.9851.3252471995–2005 (93%)
Local SEO advies voor Literatuurwijk9.6483.7301.1851551995–2005 (100%)
Local SEO advies voor Noorderplassen8.2552.8901.1806982005–2015 (58%)
Local SEO en Google Maps in Kruidenwijk7.8833.5008952341985–1995 (96%)
Local SEO voor ondernemers in Waterwijk7.4733.3507951741975–1985 (60%)
Local SEO voor ondernemers in Centrum Almere Stad6.5853.6751.4601011985–1995 (38%)
Local SEO in Muziekwijk Zuid6.2162.8556701011985–1995 (96%)
Local SEO advies voor Tussen de Vaarten Noord6.1962.2706901901995–2005 (90%)
Local SEO advies voor Danswijk5.5062.270555681995–2005 (100%)
Local SEO voor ondernemers in Parkwijk5.4432.2256551331995–2005 (68%)
Local SEO aanpak voor Verzetswijk3.3891.4353901101995–2005 (82%)
Local SEO advies voor Staatsliedenwijk2.4821.225305391985–1995 (86%)

Almere Buiten

13 wijken in Almere Buiten, samen 57.910 inwoners en 7.000 vestigingen — opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen cijfer van het stadsdeel. Inwoners: peiljaar 2026; vestigingen: verslagjaar 2025; huishoudens, hectare en bouwjaar: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 30 september 2026. De bouwpiek is de bouwjaarklasse waarin de meeste woningen van de wijk vallen, met tussen haakjes het aandeel van het totaal aantal woningen.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareBouwpiek (aandeel woningen)
Local SEO aanpak voor Stripheldenbuurt7.1392.6709001762005–2015 (80%)
Local SEO cijfers voor Eilandenbuurt6.0372.420900831995–2005 (94%)
Local SEO advies voor Oostvaardersbuurt5.6192.1907201221995–2005 (100%)
Local SEO uitgelegd voor Regenboogbuurt5.3292.2106751081995–2005 (100%)
Local SEO cijfers voor Bloemenbuurt5.2662.330495811985–1995 (94%)
Local SEO aanpak voor Seizoenenbuurt5.0102.0155751431995–2005 (98%)
Local SEO in Bouwmeesterbuurt4.3851.9554651271985–1995 (97%)
Local SEO en Google Maps in Faunabuurt4.2971.745505691985–1995 (63%)
Local SEO en Google Maps in Molenbuurt4.0101.720420641985–1995 (85%)
Local SEO en Google Maps in Landgoederenbuurt4.0081.685410781985–1995 (90%)
Local SEO in Indischebuurt3.2991.660395462015–2025 (58%)
Local SEO en Google Maps in Centrum Almere Buiten2.4381.355420451985–1995 (45%)
Local SEO advies voor Sieradenbuurt1.073395120762005–2015 (91%)

Almere Poort

7 wijken in Almere Poort, samen 24.468 inwoners en 3.535 vestigingen — opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen cijfer van het stadsdeel. Inwoners: peiljaar 2026; vestigingen: verslagjaar 2025; huishoudens, hectare en bouwjaar: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 30 september 2026. De bouwpiek is de bouwjaarklasse waarin de meeste woningen van de wijk vallen, met tussen haakjes het aandeel van het totaal aantal woningen.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareBouwpiek (aandeel woningen)
Local SEO in Homeruskwartier8.1243.1851.2851092005–2015 (62%)
Local SEO aanpak voor Europakwartier West4.8002.395740512015–2025 (54%)
Local SEO in Duin3.4551.4855751772015–2025 (93%)
Local SEO aanpak voor Columbuskwartier3.4061.420460632005–2015 (53%)
Local SEO in Europakwartier Oost2.587990285302015–2025 (84%)
Local SEO uitgelegd voor Olympiakwartier West1.485560180192015–2025 (100%)
Local SEO cijfers voor Olympiakwartier Oost6119510402025 en later (72%)

Almere Hout

3 wijken in Almere Hout, samen 13.453 inwoners en 2.155 vestigingen — opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen cijfer van het stadsdeel. Inwoners: peiljaar 2026; vestigingen: verslagjaar 2025; huishoudens, hectare en bouwjaar: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 30 september 2026. De bouwpiek is de bouwjaarklasse waarin de meeste woningen van de wijk vallen, met tussen haakjes het aandeel van het totaal aantal woningen.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareBouwpiek (aandeel woningen)
Local SEO voor ondernemers in Oosterwold6.9012.5251.2801.3662015–2025 (78%)
Local SEO in Nobelhorst4.8331.4805752672015–2025 (86%)
Local SEO in Vogelhorst1.7196553003151995–2005 (34%)

De negen werklocaties

Gooisekant, Veluwsekant, Sallandsekant, Poldervlak, De Vaart, Randstad, Markerkant, De Steiger en Hogekant zijn bedrijventerreinen waar vrijwel niemand woont: de zeven werklocaties met een inwonercijfer tellen samen 499 inwoners (2026, opgeteld uit de losse cijfers), en voor Sallandsekant en Hogekant publiceert het CBS geen inwonertal, vandaar dat de tabel geen inwonerkolom heeft. Deze tabel gaat over bedrijven, niet over inwoners: de klant hier is een inkoper of een facilitair verantwoordelijke die op vakterm plus regio zoekt, en zelden op de naam van het terrein. Op volgorde van het aantal vestigingen, de grootste eerst; vestigingen verslagjaar 2025, hectare en postcode via allecijfers.nl (bron CBS), geraadpleegd 30 september 2026. Samen tellen de negen 3.070 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder.

WerklocatieVestigingenHectarePostcode
Local SEO voor ondernemers in Gooisekant7651381322
Local SEO advies voor De Vaart5004051332
Local SEO uitgelegd voor Markerkant430521314
Local SEO voor ondernemers in Randstad390261314
Local SEO advies voor Veluwsekant2851141327
Local SEO aanpak voor Poldervlak215461333
Local SEO advies voor Hogekant195401362
Local SEO advies voor De Steiger190391351
Local SEO cijfers voor Sallandsekant100791329

Zeewolde

Zeewolde is de enige kern buiten de gemeente Almere en de tweede helft van netnummer 036. Het is een eigen gemeente en tegelijk een eigen woonplaats, dus het gemeentecijfer is hier ook het cijfer van de kern: 24.612 inwoners en 3.810 bedrijfsvestigingen, beide 2026, allecijfers.nl op basis van CBS, geraadpleegd 30 september 2026. Zeewolde wordt niet bij de Almeerse tellingen opgeteld.

KernGemeenteInwonersHuishoudensVestigingenPostcode
Local SEO advies voor ZeewoldeZeewolde24.61210.5133.8103891

Wat er binnen dit werkgebied verschilt

  • Eén woonplaats, vijf bewoonde stadsdelen

    Almere is officiëel één woonplaats; Haven, Stad, Buiten, Poort en Hout zijn stadsdelen en geen woonplaatsen. Toch schrijft de ene bron ‘Almere Buiten’ als plaats, de tweede gewoon ‘Almere’ en de derde alleen de wijk. Voor uw Google Bedrijfsprofiel telt één schrijfwijze van uw adres, en op zo’n naad ontstaan tegenstrijdige vermeldingen.

  • Zeewolde is geen Almeerse wijk

    Zeewolde valt onder netnummer 036 maar niet onder de gemeente Almere. Wie daar zoekt, typt Zeewolde en niet Almere; een pagina die alleen over Almere gaat, mist dat publiek volledig, en een profiel met Zeewolde onder Almere is een fout.

  • Zuiver zakelijke werklocaties

    Op De Vaart wonen 9 mensen (2026) op 405 hectare, en er zijn 500 vestigingen (2025; allecijfers.nl, bron CBS, geraadpleegd 30 september 2026). Er wordt daar niet gezocht op “in de buurt” maar op een vakterm plus de regio, vaak vanaf een ander adres.

  • De bouwpiek verschilt ook binnen een stadsdeel

    In Almere Haven, het oudste stadsdeel, liggen de bouwpieken van vier wijken in vier verschillende klassen: De Wierden op 1975 tot 1985 (81 procent), Centrum Almere Haven op 1985 tot 1995 (44 procent), De Velden op 1995 tot 2005 (100 procent) en De Laren op 2015 tot 2025 (99 procent). Een pagina per stadsdeel had dat verschil verborgen.

Bronnen

  • Inwonertallen (peiljaar 2026), huishoudens, oppervlakte, woningen naar bouwjaar en bouwpiek per wijk, werklocatie en kern: CBS, ontsloten via allecijfers.nl, geraadpleegd 30 september 2026.
  • Bedrijfsvestigingen per wijk en werklocatie (verslagjaar 2025): CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 30 september 2026.
  • Gemeente Almere: 232.619 inwoners en 33.365 bedrijfsvestigingen, 2026 — allecijfers.nl/gemeente/almere/ op basis van CBS, geraadpleegd 30 september 2026. Gemeente Zeewolde: 24.612 inwoners en 3.810 bedrijfsvestigingen, 2026 — allecijfers.nl/gemeente/zeewolde/, zelfde bron en datum.
  • De dertien gebieden zonder pagina (714 inwoners en 355 vestigingen samen): opgeteld uit de afzonderlijke cijfers van allecijfers.nl (bron CBS), inwoners 2026, vestigingen 2025, geraadpleegd 30 september 2026.
  • Netnummer 036 voor Almere en Zeewolde, elk bevestigd door meerdere onafhankelijke netnummerbronnen (onder meer gebelddoor.nl, netnummersnederland.nl en nationaletelefoongids.nl), geraadpleegd 26 september 2026. Lelystad 0320 en Dronten 0321: gebelddoor.nl. Emmeloord 0527: dstny.nl. Urk 0527: minder direct bevestigd dan de andere drie, maar consistent met netnummersnederland.nl en de nummers die de gemeente Urk zelf gebruikt.
  • Drooglegging van Zuidelijk Flevoland tussen 1959 en 1968: Wikipedia (Engelstalig) en alles-over-water.nl, geraadpleegd 26 september 2026.
  • Eerste bewoners in Almere Haven in 1976: hartvannederland.nl en geografie.nl, geraadpleegd 26 september 2026. Sommige bronnen, zoals visitalmere.com, noemen 29 november 1975 voor de eerste tijdelijke woningen.
  • Instelling van de gemeenten Almere en Zeewolde in 1984: almere.nl/over-almere/historie en Wikipedia (Engelstalig), geraadpleegd 26 september 2026.
  • Almere Pampus als ontwikkellocatie, masterplan 2024 met 25.000 tot 35.000 woningen en minimaal 16.000 arbeidsplaatsen gepland: almere.nl/wonen/stadsdelen/almere-pampus, geraadpleegd 26 september 2026.
  • Almere als één woonplaats met zes stadsdelen en Zeewolde als één woonplaats: CBS/PostNL-indeling, via postcode.site, geraadpleegd 26 september 2026.
  • COROP-gebied Flevoland (code 40), gelijk aan de provincie: NVM, gebiedsindeling COROP en gemeenten (nvm.nl), geraadpleegd 26 september 2026.
  • Deze pagina is voor het laatst inhoudelijk gecontroleerd op 30 september 2026.

Uw eigen wijk, werklocatie of Zeewolde als uitgangspunt

Kies hierboven uw wijk, werklocatie of Zeewolde voor de cijfers en de aanpak die daar gelden, of vraag meteen de gratis scan aan — die meet uw eigen situatie in plaats van het gemiddelde van uw gemeente.

Vraag een gratis local SEO-scan aanStel uw vraag via WhatsApp (opent in een nieuw venster)Plan een afspraak

Liever bellen? 06‑38048347